"Kutsikas karantiinis – meil pole temaga midagi pistmist!"
Koerad

Mõned omanikud arvavad nii ja… nad igatsevad väärtuslikku aega, mida pole siis võimalik tagasi saada. Karantiin ei ole kutsika elus "lihtne". Laps õpib ikka teie abiga või teie pingutustele vaatamata iga päev, iga minut palju. Ja ainult omanikust sõltub, kui kasulikud on oskused, mida kutsikas karantiini ajal omandab.

Kuidas kasvatada kutsikat karantiini ajal?

Kutsika kasvatamist on vaja alustada esimesest päevast, kui ta teie majja ilmus. Muidugi ei tasu kõiki käske korraga õpetada. Esmalt laske oma väikelapsel uut kodu uurida ja avastama.

Väike kutsikas sööb, magab ja mängib. Seda tuleks kasutada, sest õige mäng on suurepärane viis kutsika motivatsiooni arendamiseks, keskendumisvõime ja vahetusvõime õpetamiseks.

Ärge jätke vahele aega, mil kutsikas elab karantiinis. Just sel perioodil saate oma lemmikloomaga hõlpsasti kontakti luua. See pole keeruline: õppige oma lemmikloomaga ausalt, siiralt ja täie pühendumusega mängima. Sul on võimalus õpetada oma neljajalgset sõpra sinuga mängimist armastama ning õues olles on sul palju lihtsam lemmikut sinu vastu vahetada, kui ta näiteks teiste koertega tuttavaks saab.

Väike kutsikas sööb sageli, mis tähendab, et iga toidukorra saab muuta minitrenniks. Kuid pidage meeles, et tunnid ei tohiks olla pikad (mitte rohkem kui 5-10 minutit).

Mida saab kutsikale karantiini ajal õpetada?

• Ütle kutsika nimi ja anna tükk – nii õpid hüüdnimele reageerima.
  • Seeme kutsikast ja kui ta sulle järele jookseb, helista nimepidi ja anna tükk – nii hakkad lemmiklooma helistama õpetama.
  • Treening rakmete (krae) ja jalutusrihma jaoks.
  • Võite hakata õpetama kutsikale käsklusi (näiteks käsklust "Istu"), kuid alati mängus ja positiivselt!

Kuidas sotsialiseerida kutsikat karantiinis?

Karantiin on suurepärane võimalus passiivseks sotsialiseerumiseks. Kui kutsikas on väike, võib ta õue sülle viia, erinevatel marsruutidel jalutada, ühistranspordiga sõita.

Kodus saate oma kutsikale tutvustada erinevaid pindu (linoleum, plaadid, vaip, foolium, vanad teksad, padjad ... milleks teil on piisavalt fantaasiat).

Samuti saab kutsikale erinevaid objekte tutvustada ning kasulik on õpetada talle käsklust “Kontrolli!” – kutsikas uurib esemeid, puudutab käpaga, proovib hammast. Ärge lohistage last lihtsalt jõuga objekti juurde – oodake, kuni ta julgeb endale läheneda.